Dariusz Dobkowski

Radca prawny, Partner zarządzający
Kancelaria D.Dobkowski sp.k. stowarzyszona z KPMG w Polsce

Doświadczenie zawodowe:

Dariusz Dobkowski zdobywał doświadczenie zawodowe w latach 90-tych w firmach z tzw. „Wielkiej Piątki” świadcząc usługi doradztwa prawnego i podatkowego. Od ponad dekady jest Partnerem Zarządzającym stowarzyszonej z KPMG kancelarii prawnej D. Dobkowski sp.k.

Dariusz specjalizuje się w prawie handlowym, doradztwie w zakresie transakcji M&A, prawie bankowym oraz nieruchomościowym, uczestniczył oraz nadzorował dziesiątki projektów ws. implementacji innowacyjnych rozwiązań prawno-finansowych oraz restrukturyzacji podmiotów gospodarczych. Wieloletnie doświadczenie zawodowe łączy z pogłębioną wiedzą sektorową, wielokrotnie reprezentował banki oraz instytucje finansowe przed organami nadzoru we wszelkich sprawach związanych z działalnością operacyjną oraz zmianami struktury kapitałowej. Zaangażowany był w pierwszy na polskim rynku projekt związany z podziałem transgranicznym jednego z czołowych banków komercyjnych. Prowadzi bieżące doradztwo na rzecz wiodących klientów z sektora bankowego, finansowego oraz nieruchomościowego.

Funkcje:

  • członek KPMG Global Legal Steering Group,
  • kierujący CEE Legal Steering Group,
  • Dyrektor Zarządzający KPMG Legal s.r.o., advokátní kancelář (Praga),
  • Dyrektor Zarządzający KPMG Legal s.r.o. (Bratysława).

Języki:

angielski, rosyjski

Edukacja i kwalifikacje

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Uprawnienia

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie


Członek Czeskiej Izby Adwokackiej


Członek Słowackiej Izby Adwokackiej


Członek Węgierskiej Izby Adwokackiej

Publikacje

IX Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

IX Kongres Podatków i Rachunkowości KPMG

Zapraszamy na dziewiątą edycję Kongresu Podatków i Rachunkowości KPMG, który odbędzie się 15 stycznia 2019 roku w Warszawie. Jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce, skierowane do prezesów i członków zarządów oraz przedstawicieli kadry zarządzającej odpowiedzialnej za obszary podatkowe i rachunkowe w przedsiębiorstwach - dyrektorów finansowych, głównych księgowych oraz szefów sprawozdawczości finansowej i controllingu.Agenda…