Do zespołu Kancelarii dołączył radca prawny Marek Król.

Marek Król specjalizuje się w transakcjach bankowo-finansowych oraz M&A.

Brał udział w tworzeniu  banków oraz oddziałów banków zagranicznych w Polsce. Uczestniczył w transakcjach kredytowych finansujących obiekty biurowe, hotelowe, centra handlowe, parki logistyczne oraz obiekty przemysłowe (elektrownie, farmy wiatrowe, zakłady termicznej utylizacji odpadów).

Uczestniczył w Projekcie 10+ realizowanym przez Grupę Lotos o wartości 1.4 mld Euro (budowa instalacji: HDS, destylacji ropy naftowej i hydrokrakingu oraz wytwórni wodoru). Przygotowywał dokumentację finansowania tej inwestycji przez konsorcjum 28 banków.

W ostatnim czasie Marek koncentrował się na transakcjach związanych z finasowaniem i nabywaniem projektów energetycznych (konwencjonalnych i OZE). Doradzał w transakcji sprzedaży zakładów produkujących elementy urządzeń do morskich farm wiatrowych, lądowych farm wiatrowych oraz nabycia większościowego pakietu w spółce z sektora technologii medycznych.

Marek doradzał funduszom nieruchomościowym przy nabywania parków handlowych i biurowych oraz sporządzał dokumentację prawną finansowania tych transakcji przez banki polskie i zagraniczne.

Sporządzał raporty prawne w sektorze nowych technologii, w tym infrastruktury światłowodowej, telekomunikacji, sieci internetowych. Duża cześć praktyki Marka dotyczy także usług prawnych dla podmiotów z sektora waste to energy.  W tym obszarze doradzał polskim podmiotom produkującym paliwa alternatywne oraz wytwarzającym ciepło i energię elektryczną. 

Obecnie Marek doradza kilku podmiotom zagranicznym w procesie zakupu polskich przedsiębiorstw z sektora chemicznego i energetycznego oraz wspólnie z zagranicznymi doradcami inwestycyjnymi przygotowuje IPO dla polskich podmiotów zamierzających wejść na parkiety giełd zagranicznych.

Zdjęcie Marek Król
Marek Król
Partner Associate
Radca prawny