19 grudnia 2018 r. decyzja Sądu Najwyższego dotycząca wyjątków od zakazu handlu w niedziele

Know Your Market - doradztwo prawne dla e-commerce i sklepów stacjonarnych

W dniu 19 grudnia 2018 r. Sąd Najwyższy ma zająć się zagadnieniem prawnym, które dotyczy bezpośrednio wyjątków od zakazu handlu w niedziele „niehandlowe”, określonych w Ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. 2018, poz. 305).

Serdecznie zapraszamy do zapozania się z publikacją przygotowaną przez Natalię Niestrawką (Junior Lawyer) „Zmiany w oskładkowaniu małej jednoosobowej działalności gospodarczej od 1 stycznia 2019” : [Know Your Market – publikacja].

W ramach kancelarii prawnej D.Dobkowski Sp.k. stowarzyszonej z KPMG w Polsce działa zespół „Know Your Market”, który prowadzi blog tematyczny skierowany do firm z sektora handlu detalicznego działających w obszarze e-commerce oraz w obszarze handlu stacjonarnego.

Tematyka serwisu obejmuje aktualny stan prawny i prawne best practice z zakresu prowadzenia fimy której głównym przedmiotem działalności jest handel detaliczny oraz zmiany jakim ulega otoczenie prawne i gospodarcze, w którym funkcjonować muszą firmy, zarówno te oparte o sklepy internetowe, jak i te działające w obszarze stacjonarnego prowadzenia marketów lub sklepów.