Ta strona używa plików „Cookies”
Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności. X

Kariera prawnika w praktyce

Magazyn studencki index, 2014 r.

Wywiad z Natalią Kotłowską, Junior Lawyer

Duże, międzynarodowe, różnorodne projekty, skomplikowane transakcje, możliwość wykorzystania wiedzy w praktyce, ciągły rozwój… Czyli co tak naprawdę daje praca w Kancelarii D.Dobkowski sp.k.?

Jak rozpoczęła się Twoja kariera w Kancelarii?

Moja przygoda w D.Dobkowski Sp. k. zaczęła się jeszcze na V roku studiów od praktyk odbywanych w poznańskim biurze Kancelarii.

Jak wyglądał proces rekrutacji?

Sam proces rekrutacji wspominam bardzo miło, przebiegał w przyjaznej atmosferze, choć oczywiście zadania, które stawiano przed kandydatami były dość wymagające. Ja chciałam pracować przy dużych międzynarodowych projektach, posługiwać się językami obcymi oraz wykorzystywać w praktyce wiedzę nabytą w trakcie studiów. Dlatego udział w rekrutacji do tej Kancelarii był dla mnie czymś oczywistym. Z opinii uzyskanych na temat D.Dobkowski Sp. k. wiedziałam, że jej profil odpowiada moim zainteresowaniom.

Jak wspominasz pierwsze dni pracy w Kancelarii?

Już pierwszego dnia moją uwagę zwróciła atmosfera panująca w Kancelarii, dzięki której od razu poczułam się częścią zespołu. Takie środowisko pracy idealnie sprzyja rozwojowi, którego właśnie poszukiwałam.

W jakich projektach uczestniczysz w swojej pracy?

Zdecydowanie największą zaletą pracy w D.Dobkowski są właśnie projekty, które Kancelaria realizuje, a których częścią miałam okazję być od samego początku. Są to m.in. skomplikowane międzynarodowe transakcje z zakresu M&A, postępowania upadłościowe i likwidacyjne ogłoszone za granicą, a wykonywane w Polsce, czy szeroko pojęta obsługa podmiotów związanych z prawem farmaceutycznym oraz medycznym. Dużą część mojej praktyki zajmuje również prawo własności intelektualnej, prawo nowoczesnych technologii, nie wyłączając tak nowoczesnych dziedzin jak prawne regulacje cloud computingu. Uczestnictwo przy tego typu projektach, obejmujących różne obszary prawa daje ogromną satysfakcję, nierzadko odbija się echem w mediach, co tym bardziej motywuje. Warto zawsze poszukiwać nietuzinkowych i niekonwencjonalnych rozwiązań, dlatego często organizujemy mniej lub bardziej spontaniczne „burze mózgów” pomagające zmierzyć się z problemem w najbardziej kompetentny sposób.

Jakie jeszcze możliwości stwarza praca w Kancelarii?

Co warto podkreślić, prowadzona przez Kancelarię stała obsługa przedsiębiorstw, umożliwia mi stały kontakt z klientami. Jest to na pewno cenne doświadczenie dla młodego, początkującego prawnika, gdyż w tym zawodzie bezpośredni kontakt z klientem jest rzeczą kluczową. Muszę również dodać, że kontakty takie dotyczą również klientów zagranicznych, np. z Kanady, Francji, Wielkiej Brytanii czy Japonii, co oprócz obycia w kontaktach zawodowych pozwala na ciągłe używanie języków obcych, których znajomość jest niezbędna w codziennej pracy.

Po prawie dwóch latach pracy mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że moja wiedza i doświadczenie zawodowe są nieporównywalnie większe w stosunku do punktu startu. Każdego dnia uczę się czegoś nowego, staję się samodzielna oraz nabywam pewności siebie w kontaktach z klientami, sądami czy urzędami.

Dlatego wszystkich rozważających rozpoczęcie kariery w prężnej kancelarii, niebojących się wyzwań i gotowych do ciągłego zdobywania wiedzy, gorąco zachęcam do aplikowania do D.Dobkowski Sp. k.