Ta strona używa plików „Cookies”
Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki w tym zakresie, oznacza zgodę na ich używanie. Więcej informacji na ten temat znajduje się w naszej polityce prywatności. X

13 marca 2013

Kancelaria D.Dobkowski Sp.k. doradcą UKIE w wygranej przez Polskę sprawie przed Sądem Pierwszej Instancji Wspólnot Europejskich w Luksemburgu

Sąd Pierwszej Instancji przyznał rację Polsce w sporze z Komisją Europejską, stwierdzając nieważność decyzji Komisji z 2007 r. zmniejszającej przydział uprawnień do emisji CO2 dla Polski na lata 2008-2012.

W ogłoszonym 23 września b.r. wyroku w sprawie T-183/07, Rzeczpospolita Polska przeciwko Komisji Wspólnot Europejskich, Sąd Pierwszej Instancji przyznał rację Polsce w sporze z Komisją Europejską, stwierdzając nieważność decyzji Komisji z 2007 r. zmniejszającej przydział uprawnień do emisji CO2 dla Polski na lata 2008-2012. Wyrok SPI daje szansę na zwiększenie przyznanego Polsce limitu uprawnień w nowej decyzji Komisji.

Od początku sporu doradcą UKIE w tej sprawie był Przemysław Kamil Rosiak, radca prawny z kancelarii D. Dobkowski sp.k. stowarzyszonej z KPMG w Polsce.